3 глибокі дихальні вправи при стресі

        Вас турбує стрес і тривога? Ось 3 вправи на глибоке дихання, які можуть допомогти вам зменшити стрес, тривогу та депресіюНе соромтеся поділитися з кимось, кому потрібна допомога, щоб зняти стрес.

Дихання — це єдина автоматична або автономна функція, яку ми можемо замінити і контролювати самі. Ті, хто зазнав занепокоєння та сильного стресу, знають, що часті, швидкі вдихи можуть погіршити стан, в якому перебуває, і значно погіршити будь-які напади тривоги. Навчившись керувати своїм диханням, ви можете взяти під свій контроль, коли відчуваєте, що стрес або тривога починають опановувати — і тим самим активно знижувати рівень стресу в організмі.

  1. «5-техніка»

Основним принципом їх першої базової техніки глибокого дихання є вдих і видих 5 разів за одну хвилину. Спосіб досягти цього — зробити глибокий вдих і підрахувати до 5, перш ніж сильно видихнути і знову порахувати до 5. Автори пишуть, що це має оптимальний вплив на зміну частоти серцевих скорочень по відношенню до того, що це встановлено на більш високу частоту і, отже, більш готові боротися зі стресовими реакціями.

  1. Опір диханню

Другий описаний прийом — дихання проти опору. Це повинно змусити тіло розслабитися і перейти в більш спокійну обстановку. Техніка дихання виконується шляхом глибокого вдиху, а потім видиху через майже закритий рот — так, щоб губи не мали такої великої відстані, і щоб вам довелося «штовхати» повітря назустріч опору. Найпростіший спосіб виконати « резистентне дихання » — це вдих через рот, а потім через ніс.

  1. Рухомий режим дихання

У третій техніці дихання головну роль відіграє взаємодія між мозком та диханням — тут ви повинні уявити, що вдихаєте певну ділянку тіла. Наприклад. при глибокому вдиху слід думати, що вдих втягується в напрямку лівого плеча або правої частини попереку.

Це вправи, які бажано робити і виконувати щодня для досягнення максимального ефекту. Пам’ятайте, що дихання може бути складним, тому запасіться терпінням.