Для вас, батьки

  

   До уваги батьків майбутніх першокласників!

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.04.18р. № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти», розділу 1.2 визначено, що «територія обслуговування – адміністративно-територіальна одиниця (або її частина чи окремі будинки), визначена і закріплена місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування за закладом освіти для забезпечення права кожної дитини, яка проживає на цій території, на здобуття початкової та/або базової середньої освіти у закладі освіти, що найбільш доступний та наближений до місця проживання дитини».

1_nakaz_367

ЛИСТ-РОЗ’ЯСНЕННЯ

Відповідно до розпорядження міського голови № 196-ОД від 22.11.2016 року «Про визначення мікрорайонів шкіл, дошкільних навчальних закладів, закріплення відповідальних осіб за перепис дітей від народження до 18 років» за закладом освіти закріплено такі вулиці:

 1. вул. Крилова
 2. вул. Ковпака
 3. вул. Кобіжча з 62
 4. пров. Гарбарів
 5. пров. Біляєва
 6. пров. Карабанів
 7. пров. Бровків
 8. вул. Чупівка
 9. вул. Воскресенська
 10. вул. Корольова
 11. вул. Руднєва
 12. вул. П. Сагайдачного
 13. вул. Токарівська
 14. вул. Некрасова
 15. пров. Луговий
 16. вул. Вишнева
 17. вул. Яблунева
 18. вул. Північна
 19. Бережківська
 20. вул. Мисливська
 21. вул. Польова
 22. пл. Зуєва
 23. пров. Шкільний
 24. вул. Д. Бурлюка
 25. вул. Безимівка
 26. вул. Дорошенка
 27. вул. Грушевського
 28. вул. Петренка
 29. вул. Чернишевського
 30. вул. Перемоги
 31. вул. Чкалова
 32. вул. О. Олеся
 33. вул. Новокузнечна
 34. вул. Січова
 35. вул. Павлова
 36. вул. В. Трофименка
 37. вул. Кочержівка
 38. вул. Фурдилівська
 39. вул. 8 Березня
 40. пров. Березневий
 41. пров. Рахманінова
 42. пров. Лісний
 43. вул. Новопанасівська
 44. вул. Г. Сковороди
 45. пров. Робітничий
 46. с. Токарі

 

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН ЩОДО ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», завдяки якому запобігання цькуванню в Україні вийшло на новий рівень.

Серед іншого, цей закон:

✔️ вперше визнає юридично поняття булінгу в українському законодавстві;

✔️ передбачає відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу;

✔️ запроваджує контроль директорів шкіл за виконанням заходів по протидії булінгу, розгляд заяв про випадки цькування від учнів та їх батьків.

Нагадуємо, відтепер цькування неповнолітнього буде каратися штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 та 1700 гривень відповідно) або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, відповідатимуть батьки кривдника.

Якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомі йому випадки цькування серед учнів, його оштрафують на суму від 850 до 1700 гривень або призначать виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

Як захиститись та де отримати допомогу знайдете на платформі «Я МАЮ ПРАВО!»: http://pravo.minjust.gov.ua/.

 

 

 Відповідальне батьківство –запорука щастя дитини

Виховання – це складний багатогранний процес формування особистості, створення оптимальних умов для її фізичного, психічного та соціального розвитку.

ОБОВ`ЯЗКИ  БАТЬКІВ

БАТЬКИ АБО ОСОБИ, ЩО ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ, МАЮТЬ ПРАВО І ЗОБОВЯЗАНІ ВИХОВУВАТИ ДИТИНУ, ПІКЛУВАТИСЯ ПРО ЇЇ ЗДОРОВЯ, ФІЗИЧНИЙ, ДУХОВНИЙ І МОРАЛЬНИЙ РОЗВИТОК, НАВЧАННЯ, СТВОРЮВАТИ НАЛЕЖНІ УМОВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ЇЇ ПРИРОДНИХ ЗДІБНОСТЕЙ, ПОВАДЖАТИ ГІДНІСТЬ ДИТИНИ, ГОТУВАТИ ЇЇ ДО САМОСТІЙНОГО ЖИТЯ ТА ПРАЦІ

Законодавство України визначає:

Стаття 150 Сімейного кодексу України

Обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини

 1. Батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги прав та свобод до інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.
 2. Батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
 3. Батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
 4. Батьки зобов’язані поважати дитину.
 5. Передача дітей на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування про неї.
 6. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.
 7. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Стаття 151 Сімейного кодексу України

Права батьків щодо виховання дитини

 1. Батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини.

Стаття 155 Сімейного кодексу України

Здійснення батьківських прав та виконання батьківських обов’язків

 1. Здійснення батьками своїх прав та виконання обов’язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.
 2. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.

Стаття 180 Сімейного кодексу України

Обов’язок батьків утримувати дитину

 1. Батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВ

Стаття 184 Кодексу України про Адміністративні правопорушення

         Ухиляння батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – тягне за собою попередження або накладення штрафу.

 • Відсутність дитини в школі без поважних причин вважається прогулом.
 • Відсутність через поважні причини має бути підтверджена письмово
 • У випадку пропуску занять через хворобу учень допускається до занять лише за наявності медичної довідки, що посвідчує стан здоров’я учня
 • Виконання домашніх завдань є обов’язковим.
 • Контроль за виконанням домашніх завдань є прерогативою батьків.
 • Систематичне без поважних невиконання домашніх завдань є порушенням навчальної дисципліни.
 • Шкода (матеріальна та моральна), заподіяна учнями загальноосвітньому навчальному закладу, відшкодовується відповідно до законодавства України батьками
 • Злісне ухилення батьків від виконання обов’язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення їх батьківських прав.

Ми виховуємо своїх дітей

способом свого життя,

системою особистих цінностей,

виховуємо своєю присутністю і

відсутністю, виразом обличчя,

звичним тоном спілкування з людьми, обстановкою в будинку,

ставленням до праці та дозвілля. 

 

Всеукраїнська «гаряча лінія» у Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда-Україна»

 для дітей та про дітей 0 800 500 225

Національна дитяча «гаряча» лінія, що функціонує на базі ГО «Ла Страда-Україна», запроваджує консультації за європейським номером 116111

 

Нагадуйте дитині прості правила, які вбережуть від трагедії!

 

 

НЕ СПАЛЮЙТЕ СУХОСТІЙ ТА ОПАЛЕ ЛИСТЯ!

   Цьогорічна осінь радує нас теплою та сухою погодою. Разом з тим підвищується ризик виникнення пожеж, пов’язаних зі спалюванням трави, сухостою, опалого листя. Це стало справжнім лихом як для нашого міста, так і для області в цілому. Сухі трава та листя легко займаються від сірника або цигарки. Шкода від спалювання листя і трави вкрай небезпечна, адже вогонь руйнує родючий шар ґрунту та знищує комах, які в ньому живуть.
Нагадуємо, що спалювання опалого листя заборонено законом!

   Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз: 
1. В сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.
2. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів.
3. За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються в грунт. При згорянні ж утворюється зола. Незважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення ґрунту.
4. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.
5. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання ґрунту.
6. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу, до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.
7. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.
8. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів, промисловості, регіонів.
9. Дим від вогнищ в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.
10. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.
   

Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючого листя чи палаючого степу. Багато хто хотів би, щоб ці порушення припинились, але як досягти цього не знають.
Починаючи боротьбу із палами у своєму населеному пункті, ви повинні знати, що закон у будь-якому випадку на вашій стороні. Викладені вище факти є непереборним доказом того, що спалювання рослинних решток несе численні загрози здоров’ю людини. Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен із нас має законне право боротися із палами.
    Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України. Є і інші відповідні законодавчі та нормативні заборони.
    Відповідаючи на питання: «А що ж треба робити з опалим та зібраним листям?» можна сказати, що найбільш «дружнім» у відношенні до довкілля є компостування опалого листя. А законодавством передбачена можливість укладання договорів зі спеціалізованими організаціями на його вивезення.

 

 

 

Поради батькам

Адаптація учнів 1-го класу в умовах НУШ

Кожна дитина неповторна, наділена від природи

унікальними здібностями, талантами та можливостями.

Місія Нової школи – допомогти розкрити та  розвинути здібності,

таланти і можливості    кожної дитини на основі 

партнерства  між  учителем, учнем і батьками.

Концепція «Нової української школи»

Пропонуємо декілька порад батькам першокласників, які допоможуть  дитині  адаптуватися до нових умов, уникнути складностей у відносинах,  дозволять зробити успішними перші кроки  учня у шкільному житті:

– підтримуйте першокласника в його бажанні домогтися успіху. В кожній справі обов’язково знайдіть, за що можна його похвалити. Пам’ятайте, що похвала й емоційна підтримка («Молодець! Ти так добре впорався!») здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення людини;

– не лякайте  школою. Ні в якому разі не ведіть при дитині розмови, що у нього «закінчилося дитинство», не жалійте його: мовляв, бідненький, починаються трудові будні. Навіть жартома не лякайте школою;

– вислухавши зауваження вчителя, не поспішайте сварити дитину, постарайтесь, щоб ваша розмова з вчителем проходила без дитини.  Візьміть до уваги позиції  обох сторін і не поспішайте з висновками. Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, його навчальних справах, не соромтеся звертатися  за порадою і консультацією до вчителя   або   психолога;

– розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Будьте в курсі, взнавайте кожного тижня, що дитина вивчає, які у неї успіхи, над чим ще треба попрацювати. Запасіться терпінням, приємно, якщо є успіхи, якщо немає – це не трагедія;

– враховуйте, що навіть «зовсім великі» діти (ми  часто говоримо: «Ти вже великий!» 6-7 річній дитині) дуже  люблять  казку  перед  сном, пісеньку, лагідне погладжування. Все це заспокоює їх, допомагає зняти  напруження,   накопичене  за  день, спокійно  заснути;

–   завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини, коли щось її турбує: головний біль, поганий загальний стан. Найчастіше це показники втоми,  перевантаження;

– ключ до серця дитини лежить через гру. Саме в процесі гри   ви зможете передати  їй необхідні навички, знання, поняття про життєві правила та  цінності, навчите краще розуміти один одного. У першокласника  повинно залишатися досить часу і для ігрових занять;

– вам буде потрібне терпіння. Ентузіазм  перших днів швидко проходить, його місце займає втома. Часті  нарікання на дитину  чи порівняння з іншими можуть розвинути комплекс неповноцінності. Дитина має відчути, що ви завжди її любите, завжди їй допоможете та підтримаєте;

– зацікавлюйте дитину в навчанні, але у цьому слова «треба вчитися» не помічники, необхідно дати відчути, що дізнаватися щось нове – це  захоплююче і корисно;

– постійно цікавтеся шкільним життям дитини, вона повинна знати, що вам не байдуже, що відбувається в школі, в класі, що у неї  виходить, а що ні, необхідна ваша підтримка і співпереживання;

– щиро цікавтеся думкою дитини, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію. І пам’ятайте: те, що здається вам не дуже важливим, для вашого сина чи дочки може виявитися подією, що хвилює весь день;

– позитивну мотивацію вашій дитині створять ваше спокійне і радісне  ставлення до школи, відсутність завищених вимог до успіхів дитини, позитивні розповіді про школу, відсутність страху дитини перед можливою помилкою, розвинений пізнавальний інтерес до навколишнього світу.

Ключ до успіху – розуміння труднощів дитини і спокійна батьківська впевненість в її можливостях. З такою підтримкою дитина буде відчувати себе в безпеці і легше впорається з будь-якими труднощами.

 

 

Буклет_буллинг.ai

Шановні батьки!

          Пам’ятайте, що літні канікули для дітей – це можливість оздоровитися, зміцніти, отримати багато нових вражень  та позитивних емоцій. Однак під час літніх канікул різко зростає і ймовірність трагічних випадків з дітьми, причиною яких є, зокрема, небезпечне поводження на воді, з газом, пустощі з сірниками, порушення правил експлуатації електричних приладів та поводження з вибухонебезпечними предметами тощо.

           Перебуваючи на літніх канікулах, діти повинні дотримуватись правил безпеки життєдіяльності і пам’ятати:

— про правила дорожнього руху;

— про правила пожежної безпеки;

— про безпечне поводження з піротехнічними виробами;

— про безпечне поводження з електропобутовими і газовими приладами;

— про безпечне поводження біля відкритих водойм і на воді;

— про шкідливість алкоголю, паління та вживання наркотичних і психотропних речовин;

— про шкідливість тривалого перебування на сонці;

— про безпеку перебування в місцях можливих обвалів (яри, кар’єри, глинища);

— про небезпеку укусів диких та свійських тварин;

— про правила поведінки в громадських місцях;

— про обережність на залізниці;

— про дотримування правил безпечної поведінки під час грози;

— про правила безпеки під час проведення екскурсій, походів, культпоходів.

Нагадайте дітям вимоги безпеки життєдіяльності під час канікул!

         Пам’ятайте,  відповідальність за збереження здоров’я та життя Вашої дитини на літніх канікулах  покладається на Вас.

 

 

Шановні батьки!

У разі потреби  звертайтеся до дирекції, педагогічних працівників закладу освіти для вирішення питань, що стосуються життя й здоров’я, а також захисту прав та інтересів дітей та учнівської молоді.