Сучасні технології для якісного освітнього процесу

У сучасному освітньому процесі дедалі більше уваги приділяється впровадженню інноваційних педагогічних технологій,  що вимагає постійного фахового зростання вчителів.

13 лютого на базі Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №3 відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів української мови та літератури на тему «Упровадження сучасних технологій як засіб покращення якості сучасного уроку в умовах реформування освіти».

Учителі школи підготували змістовні виступи про теоретичні аспекти упровадження інноваційних технології. Хоруженко Н.В. ознайомила присутніх із структурою уроків, які проводяться за технологією розвитку критичного мислення, а Кузьменко В.А. розкрила питання про історію виникнення, класифікацію квестів як цікавої форми освітньої діяльності.

Під час проведення ворк-шопу «Готуємося до ЗНО з української мови та літератури» учасники семінару опрацювали методику створення «Денотатного графа» як одного з прийомів технології розвитку критичного мислення у старшій школі та ефективної творчої вправи для узагальнення матеріалу при підготовці до ЗНО. Також учителі української мови та літератури  працювали з літературним лото й самостійно його створювали. Учасники семінару обговорили різні види літературних ігор, зокрема «Систематизуй поняття», «Поетичний калейдоскоп», «Установи відповідність  між героєм літературного твору та цитатою про нього» та інші. Вищезазначені форми роботи презентувала вчитель Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Капран Л.О.,  яка також ознайомила колег з новинками довідкової літератури, що знадобляться під час підготовки учнів до ЗНО.

На семінарі вчителі опрацювали методичні рекомендації СОІППО щодо підготовки учнів до ЗНО-2020 та звернули увагу на моменти, що стосуються змін програми з української мови та літератури, проаналізували завдання, виконання яких для випускників 2019 року було складним.  У процесі перевірки власних висловлень, зразки яких були надані СОІППО,  педагоги визначили типові помилки, допущені  учнями  у творчих роботах, та обговорили  систему вправ для їх попередження.

Учитель української мови та літератури Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Щербак І.І. провела  майстер-клас «Квест як форма позакласної  роботи», під час якого вчителі практично відпрацювали  методику  проведення  цієї форми роботи,  що урізноманітнює освітній процес, формує вміння працювати в команді, допомагає активізувати пізнавальну діяльність, сприяє розвитку мислення, розвиває інтелектуальні здібності.

Підбиваючи підсумки роботи, педагоги  обговорили переваги методичних  прийомів «П’ять пальців» і «Три М» на етапі рефлексії уроку та взяли участь у їх проведенні.

Засідання методичного об’єднання  у такій формі сприяє згуртуванню вчителів-філологів і є результативним, так як педагоги практично відпрацьовують інноваційні прийоми й методи, які є ефективними в сучасному освітньому процесі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *