Мотиваційне есе

«Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі».                                                  

                                                                       В.  Сухомлинський

 

 

«Слідуючи поклику душі…»

Існує в світі такий стереотип, що бібліотекар – то людина, робота якої полягає в тому, щоб взяти з полиці книгу та зовсім без емоційно видати її читачеві. Більшість вважає, що в бібліотеці зможе працювати будь-хто. Цій професії не надають актуальності, не звертають на неї уваги, не висувають жодних вимог до майбутніх працівників. І від того дивується, що бібліотечна професія вимагає знань, умінь, навичок, а головне – бажання. Бібліотекар – це людина універсальна, яка вміє бути психологом, радником, умілим організатором, журналістом, словом, всебічно розвиненою особистістю. Кожен відвідувач бібліотеки – індивідуальний. Кожен має свої запити, побажання, віддає перевагу тому чи іншому літературному жанру. Хтось з них поет, а хтось прозаїк. Комусь подобається творчість Рильського, а хтось вподобав ліричність Ахматової. Цінність бібліотекаря полягає в умінні орієнтуватися у такому багатогранному, цікавому, місцями таємничому світі літератури, допомогти кожному читачеві знайти у царстві книг щось своє, оригінальне, відшукати незвідане у творчості здавалось би таких відомих на ввесь світ письменників та поетів.

Сьогодні бібліотека – це не тільки інформаційний центр, а й центр розвитку творчих здібностей, центр спілкування. Бібліотекарі – це і психологи, і учителі,  і вихователі, і люди, котрі йдуть в ногу з часом. Сучасний бібліотекар повинен постійно вдосконалювати свою діяльність, змінювати форми роботи. Отож, потрібно спішити ставити нову мету як тільки підходиш до втілення попередньої. Саме тому я вирішила взяти участь в конкурсі «Шкільна бібліотека -2020». Цей конкурс неабияка можливість не лише презентувати свій досвід роботи, а й навчитися чогось нового у своїх колег. Це мотивація не зупинятися на досягнутому, продовжувати навчатися, самовдосконалюватися, знаходити неординарні підходи до втілення бібліотечної професії. На мою думку, формула успіху бібліотекаря найперше полягає в любові до своєї роботи.

На питання «Якою я бачу сучасну бібліотеку?» хочу відповісти словами американського бібліотекознавця Мелвіла Д’юї “Якщо стара книгозбірня була джерелом, до якого йшли всі спраглі знань, то нова – це водогін, що розносить живильну вологу по домівках”. Щоб зацікавити дітей до читання, бібліотеки потрібно модернізувати, щоб вони стали більш сучасними та зручними. Сучасна бібліотека – це комфортний центр, обладнаний новими меблями та технікою. Інтернет, широкий вибір сучасної літератури, креативні заходи і ще багато сервісних послуг – це все бібліотека майбутнього. Адже місія бібліотек – задовольняти інформаційні потреби та зберігати знання, тому, чим досконалішими будуть технології, тим краще буде задовольнятися читацький попит. А найголовнішим досягненням кожного бібліотекаря стане вдячний читач.

Прогрес у будь-якій справі залежить від небайдужих людей, а найбільш правильний шлях до успіху – не зупинятися на досягнутому. У нас є читачі і друзі, колеги і однодумці, плани і мрії. Тому ми зростаємо і рухаємося вперед, ми змінюємося, але не зраджуємо.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *