Дослідно-експериментальна робота

Звіт

Лебединської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 про участь у регіональному експерименті з теми

«Взаємодія загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів в естетичному вихованні підростаючого покоління» у 2016-2017н.р.

                У 2016-2017 н.р. Лебединська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 продовжила роботу в регіональному експерименті з теми «Взаємодія загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів в естетичному вихованні підростаючого покоління».

2 березня 2017 року на базі нашої школи був проведений семінар-практикум учителів предметів художньо-естетичного циклу. Тема семінару-практикуму «Формування предметних компетентностей на уроках художньо-естетичного циклу шляхом використання інноваційних педагогічних технологій». Під час теоретичної частини учасники семінару мали змогу поповнити свої знання щодо форм і методів роботи по формуванню креативних здібностей учнів, предметних компетентностей. Також педагоги відвідали урок образотворчого мистецтва у 5 класі на тему «Декоративне панно «Планета Земля» (учитель Ольсевич В.В.), відкритий позакласний захід «На крилах музики і пісні» (музика в кіно) з предмету «Художня культура» у 9 класі (учитель Стрельник С.М.), взяли участь у проведенні майстер-класу «Розвиток творчих здібностей учнів шляхом використання музичних дидактичних ігор» учителя музики Іванова С.В.

Учитель трудового навчання Гавриленко О.В. взяла активну участь у обласних майстер-класах «Полімерна глина», «Канзаши» та «Квіти із капрону».

Навчальний заклад співпрацює з Лебединським центром позашкільної освіти. Так, на базі школи діють гуртки «Квілінг», «Паперопластика», вокальний, хореографічний та драматичні гуртки. Вихованці гуртків щороку є учасниками творчих виставок та звітів. У грудні 2016 року в рамках тематичного періоду дитячої творчості учні презентували свої кращі роботи та художні композиції на виставці «Світ дитячих захоплень».

Протягом 2016-2017 навчального року учні школи були активними учасниками загальношкільних тематичних свят «Алло! Ми шукаємо таланти!», «Королева осені», «Святий Миколай, діточок оберігай!», «Як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш!», «Мелодії кохання», «Шануємо жінку!», «Матерям уклін доземний».

Учні школи є активними учасниками мистецьких та творчих конкурсів шкільного, міського та обласного рівнів. Так, в обласному конкурсі читців учениця 11 класу Курлейко Оксана посіла ІІІ місце, у міському конкурсі-фестивалі «Майстри гумору» учні 5 класу Кабацький Дмитро та Мордань Вадим посіли ІІ місце, у щорічному фестивалі багатодітних родин та сімей пільгових категорій «Таланти багатодітної родини» у номінації «Музичне виконання» ІІ місце зайняв учень 5 класу Лавриненко Павло (гра на скрипці), ІІІ місце зайняла учениця 9 класу Демиденко Тетяна; у номінації «Художнє та авторське виконання» І місце посіла учениця 11 класу Курлейко Оксана (авторська гумореска); у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» ІІ місце зайняла учениця 3 класу Гришко Софія. У музичному конкурсі вокалістів «Співуча веселка» учениця 4 класу Пономаренко Олександра виборола ІІІ місце.

Естетичне виховання реалізується через участь школярів у різноманітних конкурсах на кращий малюнок. Так, у міському етапі ІІ Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя» взяли участь учні Безкровний Вячеслав, Смагіна Анна, Григоренко Вероніка, Громовий Дмитро, а роботи Пронікової Марини зайняли І місце, Воскобойник Тетяни – ІІІ місце. Роботи учнів відрізнялися оригінальністю та яскравістю.

У міському етапі Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» у молодшій віковій категорії Гончарова Надія (3 кл.) зайняла І місце, Ткаченко Нікіта (3 кл.) – ІІІ місце. У середній віковій категорії Чміленко Дарина (6 кл.) посіла ІІ місце, а у старшій віковій категорії учениця 10 класу Удод Вікторія посіла І місце.

У щорічному конкурсі дитячого малюнка та на кращий твір з теми «Людина і ліс» активними учасниками стали Тимошенко Станіслав, Карпенко Дарія, Гончарова Надія, Жук Олександр. У Х Міжнародному екологічному конкурсі «Вода — джерело життя» наказом Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді визначено активних учасників: Карпенко Дарію, Котенко Вікторію, Стрельник Вероніку, Маліч Вікторію, Григоренко Вероніку, Хіль Катерину, Живодрову Аліну, Шумила Андрія, Піженко Катерину, Дробізову Альбіну, Калюжну Марину, Косеку Владислава.

У навчальному закладі ведуться постійні роботи щодо покращення естетичного вигляду класних кімнат. Щороку у жовтні місяці проводиться конкурс на краще озеленення класної кімнати. Так, у поточному навчальному році переможцями визнані учнівські колективи 4, 8 та 11 класів. Напередодні новорічних свят учні змагаються у святковому оформленні класів, переможцями стали учні 5 класу. У 2016-2017 навчальному році учні школи брали участь у міському конкурсі на кращу новорічну іграшку, де учениця 9 класу Вечерова Лілія зайняла ІІ місце.