День рідної мови

21 лютого весь світ відзначає День рідної мови. У деяких країнах його  ще називають Днем материнської мови. В Україні цей день   Указом Президента відзначають з 2000 року. Мова —  це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат  еволюції кожного етносу.Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Серед учнів  5-6 класів було проведено  інтелектуально-розважальну гру «Веселка». Діти  відгадували цікаві мовні загадки, утворювали нові  слова , складали речення з фразеологізмами,  показали знання прислів’їв та приказок, відвідавши станції «Лінгвістична», «Фольклорна « «Фразеологічна», «Кмітлива».

Дуже захопливими  були для учнів завдання станції  «Літературна», де діти пригадали  назви українських народних казок за малюнками-підказками. Пізнавальною була інформація станції «Вірю-не вірю». Гравці дізналися багато нового,зокрема, що позначають слова «ромен», «цямрина», «двірець», «протинка», «розділка» тощо, а відгадуючи, що    міститься у чарівній скриньці,  вони ознайомилися  з історією походження слова  «цукор».

Яке ж свято рідної мови без пісні! Ю.Лапіна та О.Гордієнко виконали для учасників та гостей  пісні про рідний  край — Україну та українську  мову.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *