Декада математики в школі

Математична освіта відіграє важливу роль у формуванні загальної культури підростаючого покоління, його світогляду, сприяє естетичному вихованню дитини, розумінню нею краси навколишнього світу, розвиває уяву, просторове, аналітичне та логічне мислення школярів, стимулює розвиток інтелектуальних здібностей А одним із найбільш важливих факторів успіху при вивченні математики є інтерес до предмета, формуванню якого, зокрема, сприяє проведення тематичних предметних тижнів та декад, що забезпечують не лише залучення учнів до поглибленого вивчення математики в межах шкільного курсу, але й сприяють розвитку особистісних якостей школярів, активізації розумової діяльності, розвитку творчих здібностей учнів.

Із метою підвищення зацікавленості учнів до занять математикою, розширення кругозору, поглиблення уявлення про використання відомостей із математики у повсякденному житті, виховання самостійності мислення, сили волі, наполегливості в досягненні навчальної мети з 7  по 18 грудня 2020 р. в  Лебединській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 було проведено декаду математики, девізом якої були слова Софії Ковалевської: «Серед усіх наук, які відкривають шлях до пізнання законів природи, найвеличнішою є математика».

7 грудня у 5-11 класах пройшли тематичні п’ятихвилинки «Математика у нашому житті», на яких учні пересвідчились, що математика – це не просто формули й обчислення, а спосіб мислення та спілкування. Вона потрібна в будь-якій професії. У сучасному світі на допомогу людині прийшли калькулятори і комп’ютери, але без знання математики не обійтися. Вона розвиває наш розум і логіку, допомагає у вирішенні життєвих завдань.

8 грудня учні разом з учителями Тонченко О.М. та Сердюк С.В. оформили стенд «Країною математичних термінів», на якому було розкрито походження та переклад деяких математичних термінів.    

10 грудня учні 6 класу мали можливість позмагатися у грі «Поле чудес». Найвлучніші відповіді були в Летяги Даміра, Тересової Поліни, Піженко Катерини та Шатьорної Вікторії. Перемогу здобула Піженко Катерина.

        

Розвивати логічне мислення учнів, увагу, пам’ять,  кмітливість, допитливість, уміння знаходити вихід зі складних ситуацій і нестандартно  вирішувати проблеми допомогла восьмикласникам  гра «Сильна ланка», де в запеклій боротьбі перемогу здобула Білодід Владислава.  

Збагатити й розширити знання учнів  про Піфагора, викликати інтерес до його яскравої особистості, його творів, думок, розвивати вміння  ораторського мистецтва, навички вільного володіння словом, формувати морально-етичні ідеали, розвивати творчість, виховувати впевненість у своїх силах, знаннях, самостійність, наполегливість у розв’язуванні задач, позитивне ставлення до навчання сприяв усний журнал  «Цікаві факти про Піфагора», який був проведений із учнями 8 класу 16 грудня в рамках святкування  Дня теореми Піфагора.

17 грудня вчителі Сердюк С.В. та Тонченко О.М. провели математичний турнір «Змагання розумів» між учнями 8 і 9 класів. Змагалися команди «Квіточки»(8клас) і «Родзинки» (9клас). Перемогу здобула команда «Родзинки». А в індивідуальному заліку кращими знавцями математики виявилися Муха Анна, Котенко Вікторія, Корнієнко Єлизавета, Кабацький Дмитро .    

  

Сподіваємося, що наші  учні відчули красу математики, її важливе значення  в нашому повсякденному житті та більш глибоко усвідомили необхідність вивчення цього предмета.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *